7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2023 | Autor:
7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

W tym roku to także 75. rocznica powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Zdrowie to coś więcej niż brak choroby czy niepełnosprawności, ale kiedy już choroba lub niepełnosprawność kogoś dotyczy – warto poznać na czym ona faktycznie polega, żeby lepiej zrozumieć osobę, która na co dzień z nią funkcjonuje.

#HealthForAll – #ZdrowieDlaWszystkich

 

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia – „Zdrowie dla wszystkich” zakłada, że wszyscy ludzie powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć pełnią życia w spokojnym, dostatnim i zrównoważonym świecie. Jest to podstawowe prawo każdego człowieka. Tymczasem, aż 30% światowej populacji nie ma dostępu do podstawowych usług zdrowotnych, a prawie dwa miliardy ludzi boryka się z katastrofalnymi lub zubożającymi wydatkami na zdrowie – czytamy na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie – Portal Gov.pl.

Jak zawsze podziękowania za rysunek kierujemy do Wszystko Porysowane.
Życzymy Wam dużo zdrowia, bo Zdrowie Jest Najważniejsze! 🙂

Grafika:

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

Na zielonym tle stoi dwóch chłopców.

Chłopiec po lewej ma jasny podkoszulek i krótkie spodenki. Chłopiec po prawej ma niebieską koszulkę z rysunkiem czerwonego balona i krótkie spodenki oraz widocznie szerokie łydki.

Chłopiec po lewej pyta: Ale masz fajne umięśnione łydki! Musisz być sprawny i silny, co trenujesz?. Chłopiec po prawej odpowiada: Mam dystrofię Duchenne’a… To objaw choroby, a nie siły i sprawności.

Nad chłopcami napis: Jeżeli zrozumiesz chorobę – zrozumiesz chorego

Wykonanie: Wszystko Porysowane

Patroni i partnerzy

Medtronic Foundation
Grudniewscy
Samodzielni
Librego
Fizjopozytywni